Hogyan kell kiszámolni a téglalap oldalait ha a területe és az oldalainak aránya van megadva?


2021. ápr. 6. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
egyenlettel. egyik oldal x, mások oldal annak a háromszorosa (mondjuk), akkor x*3x és az egyenlő lesz a területtel
2021. ápr. 6. 22:55
 2/5 A kérdező kommentje:
okés, de akkor innen hogy számolom ki a 2 oldalt? Mert én akárhogy próbálkoztam nem tudtam ebből az egyenletből értelmes megoldásokat kihozni
2021. ápr. 6. 23:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a*b=T (a,b: oldalak, T: terület)

a/b=N (arány)


A második egyenlet alapján a=N*b, behelyettesítesz az első egyenletbe: N*b*b=T, ezt rendezed b-re, gyököt vonsz (nyilván b csak pozitív lehet), és megvan b. A második egyenletből pedig innen kipotyog a.

2021. ápr. 6. 23:35
 4/5 krwkco ***** válasza:

A háromszög területét az ún. Hérón-képlettel lehet kiszámolni 3 oldalból.

hu.wikipedia.org/wiki/Hérón-képlet

Ezt tanultátok vagy benne van a függvénytáblában?

Ha az arány a:b:c, akkor legyen az oldalak hossza ax, bx, cx.

Ezt behelyettesíted a képletbe, egyenlővé teszed T-vel és az egyenletet megoldod x-re.

2021. ápr. 7. 00:22
 5/5 krwkco ***** válasza:

Bocs, hirtelen nem figyeltem és háromszögre gondoltam.

A téglalap ugyanez, csak egyszerűbb a terület képlete.

a:b

ax, bx

T=axbx=abx^2

x=.... na mennyi?

2021. ápr. 7. 00:26