Egy 2 m3-es palackban 20000 mól gáz van 10 fokC hőmérsékleten. Kiengedünk 8000 mólt. Hány mól marad benne és mennyi lesz a hőmérséklet ha a nyomás és a térfogat állandó?2021. márc. 29. 17:09
1/1 anonim válasza:
Azt talán nem kell nagyon ecsetelni, mennyi 20 000 - 8000, ugye?
Az ideális gázok állapotegyenletét kellene ismerned, ami így szól:
pV = nRT, ahol
p: nyomás
V: térfogat
n: anyagmennyiség
R: moláris gázállandó
T: hőmérséklet
Először kiszámítod a gáz nyomás a kiengedés előtt. Ehhez át kell rendezni az egyenletet.
p = nRT / V = (20 000 * 8,31 * 283 / 2) Pa = 23 517 300 Pa
(SI-mértékegységeket kell használni, így kelvinre váltottam a celsius-t.)
A kiengedés utáni hőmérséklet a tied.
T = pV / nR = ?
Az eredményt kelvinben kapod!