Ezt az egy fizika feladatot valaki megoldana egyszerűen nem megy nekem?!

Egy 2 m3-es palackban 20000 mól gáz van 10 fokC hőmérsékleten. Kiengedünk 8000 mólt. Hány mól marad benne és mennyi lesz a hőmérséklet ha a nyomás és a térfogat állandó?

2021. márc. 29. 17:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt talán nem kell nagyon ecsetelni, mennyi 20 000 - 8000, ugye?

Az ideális gázok állapotegyenletét kellene ismerned, ami így szól:

pV = nRT, ahol

p: nyomás

V: térfogat

n: anyagmennyiség

R: moláris gázállandó

T: hőmérséklet

Először kiszámítod a gáz nyomás a kiengedés előtt. Ehhez át kell rendezni az egyenletet.

p = nRT / V = (20 000 * 8,31 * 283 / 2) Pa = 23 517 300 Pa

(SI-mértékegységeket kell használni, így kelvinre váltottam a celsius-t.)

A kiengedés utáni hőmérséklet a tied.

T = pV / nR = ?

Az eredményt kelvinben kapod!

2021. márc. 29. 17:15