?2021. márc. 29. 00:30
1/2 anonim válasza:
A szám formája legyen: xy0 (első számjegy: x, második: y)
Tudjuk, hogy:
x + y = 13 (első egyenlet)
Azt is tudjuk, hogy:
100x + 10y = 100(x-y) + 10y + 600 (második egyenlet)
Két ismeretlenünk van és két egyenletünk. Oldjuk meg!
100x + 10y = 100(x-y) + 10y + 600 / -10y , zárójel felbontása
100x = 100x - 100y + 600 / -100x , +100y
100y = 600 / ÷100
y = 6
Behelyettesítés az első egyenletbe:
x + y = 13
x + 6 = 13 / -6
x = 7
Tehát az eredeti szám: 760
Ellenőrzés: 760 - 160 = 600
2/2 anonim válasza:
A szóba jöhető számok:
940, 850, 760
A változtatás után:
540, 350, 160
...