Tudnátok segíteni néhány rövid integrálással kapcsolatos feladatban?


Nem tűnnek bonyolultnak, de sajnos nekem nem igazán mennek.


1. Egy termékből q darab eladása esetén a határbevétel q+5. Milyen egységáron lehet 10 darabot eladni?

2. Legyen C(q) a költségfüggvény q termék előállítása esetén, 2-q^2 a határköltség és a fix költség 50. Mennyi 3 termék előállítási költsége?

3. Mennyi a megtakarításunk értéke Y=100 bevétel esetén, ha a megtakarítási határhajlandóság 5-23Y^-1/2, és ha 0 bevétel esetén a megtakarítás is 0?

4. Mennyi a fogyasztói többlet q0=5 esetén, ha f(q)=100-3q^2+2q a keresleti függvény?

5. Mennyi a q0=4 mennyiséghez tartozó termelői többlet, ha g(q)=6*(négyzetgyök)q+10q a kínálati függvény?

6. Mennyi a piaci egyensúlynak megfelelő q0 mennyiség, ha a keresleti függvény f(q)=-q^2-3q+140, a kínálati függvény pedig g(q)=q^2+q-100?

7. Add meg a tőke változását az 1. év végétől a 8. év végéig, ha a befektetést a t. évben az I(t)=2000t^1/3 függvény írja le!


Közben próbálok én is haladni velük, szívesen fogadok egy-egy megoldást is!



2021. márc. 28. 21:48
 1/2 A kérdező kommentje:

Sikerült végül kiszámolnom, kivéve egyet:


1.: 10

2.: Itt kijött eredménynek 29; 32 és 44 is, egyik sem jó megoldás.

3.: 40

4.: 225

5.: 96

6.: 10

7.: 22500

2021. márc. 29. 00:04
 2/2 anonim ***** válasza:
fogalmam sincs mit kell csinálni, de ha a másodikban leintegrálod azt a valamit, hozzáadod az 50-et, és értékeled q=3-nál, akkor 2q-1/3q^3+50=47 lesz... xD
2021. márc. 29. 00:42