kepkuldes.com/image/QjEnGB2021. márc. 22. 15:36
1/7 anonim válasza:
Kicsit gondolkozva, számolva képletekkel.
2/7 anonim válasza:
Két kör egyenletét írod fel, majd az egyenletrendszer megoldásával megkapod a keresett pont koordinátáit.
3/7 A kérdező kommentje:
Pontosabban, lépésről lépésre levezetve matematikailag lehetne? Figyelembe véve, hogy koordináta rendszerben gondolkodom. Nem tananyag, nyugdíjas vagyok. Köszi!
2021. márc. 22. 16:47
4/7 anonim válasza:
A kettes válaszhoz annyit tennék hozzá, hogy két megoldásod lesz, abból nyilván azt kell választani, aminek az y koordinátája pozitív.
Bocsi, nem fogom kiszámolni, mert azért nem érek rá egész nap.
5/7 anonim válasza:
k1: x^2+y^2=36
k1: (x-10)^2+y^2=64
---------------------
Egyenletrendszert már csak tudsz megoldani.
6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Nézem az ajánlott oldalt.
2021. márc. 22. 17:24
7/7 anonim válasza:
Akkor folytatom:
x^2+y^2=36
x^2-20x+100+y^2=64
-----------------------
A két egyenlet különbsége:
100-20x=28
72=20x
x=3,6
...
Visszahelyettesítés.