Hogyan számolom ki a P pont koordinátáit? kepkuldes.com/image/QjEnGB

kepkuldes.com/image/QjEnGB

2021. márc. 22. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit gondolkozva, számolva képletekkel.
2021. márc. 22. 15:38
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Két kör egyenletét írod fel, majd az egyenletrendszer megoldásával megkapod a keresett pont koordinátáit.
2021. márc. 22. 15:46
 3/7 A kérdező kommentje:
Pontosabban, lépésről lépésre levezetve matematikailag lehetne? Figyelembe véve, hogy koordináta rendszerben gondolkodom. Nem tananyag, nyugdíjas vagyok. Köszi!
2021. márc. 22. 16:47
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

A kettes válaszhoz annyit tennék hozzá, hogy két megoldásod lesz, abból nyilván azt kell választani, aminek az y koordinátája pozitív.


Bocsi, nem fogom kiszámolni, mert azért nem érek rá egész nap.

2021. márc. 22. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

k1: x^2+y^2=36

k1: (x-10)^2+y^2=64

---------------------

Egyenletrendszert már csak tudsz megoldani.

2021. márc. 22. 16:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Nézem az ajánlott oldalt.
2021. márc. 22. 17:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor folytatom:


x^2+y^2=36

x^2-20x+100+y^2=64

-----------------------

A két egyenlet különbsége:

100-20x=28

72=20x

x=3,6

...

Visszahelyettesítés.

2021. márc. 22. 17:33