Mik a megoldások ennél a matek házinál? kepkuldes.com/image/bMIrYt


2020. okt. 14. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

1.

sin(béta)/sin(65°)=9/5

sin(béta)=sin(65°)*9/5=1,63

Nincs megoldás.

2020. okt. 14. 18:16
 2/6 anonim ***** válasza:

2.

[link]

T=6*7*sin(51°)/2=16,32

[link]

c=5,67

2020. okt. 14. 18:21
 3/6 anonim ***** válasza:

3.

a/8=sin52°/sin70˛

a=6,7

2020. okt. 14. 18:23
 4/6 anonim ***** válasza:

A 4. feladatnál a szinusztételt tudod használni (persze meg lehet máshogyan is, de a szinusztétellel a leggyorsabb és leghatékonyabb):


c/11 = sin(52°)/sin(70°), erre


c = 11*sin(52°)/sin(70°) =~9,22 cm adódik. A harmadik oldalt is ki lehet ennyiből számolni, akár szinuszételle, akár koszinusztétellel (akár az előbbiek használata nélkül).

2020. okt. 14. 18:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat sokat segítettél! Azt még megtudnád mondani, hogy a négyesnél a Terület az 43 négyzet cm?
2020. okt. 14. 19:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Kerekítve, igen.
2020. okt. 14. 19:07