2020. okt. 14. 18:08
1/6 anonim válasza:
2/6 anonim válasza:
4/6 anonim válasza:
A 4. feladatnál a szinusztételt tudod használni (persze meg lehet máshogyan is, de a szinusztétellel a leggyorsabb és leghatékonyabb):
c/11 = sin(52°)/sin(70°), erre
c = 11*sin(52°)/sin(70°) =~9,22 cm adódik. A harmadik oldalt is ki lehet ennyiből számolni, akár szinuszételle, akár koszinusztétellel (akár az előbbiek használata nélkül).
5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat sokat segítettél! Azt még megtudnád mondani, hogy a négyesnél a Terület az 43 négyzet cm?
2020. okt. 14. 19:03