A rugó alsó végére egy 5 dkg-os súlyt akasztunk. a rugó másik végét lassan megemeljük, majd függőleges egyenes mentén periodikusan mozgatjuk. A mozgatás frekvenciáját nagyon lassan növeljük. Amikor a frekvencia 2 Hz lesz, a test leesik a rugóról. Mekkora a rugó rugóállandója??2021. márc. 17. 18:19
1/2 anonim válasza:
A test annak a frekvenciának a közelében esik le a rugóról, amelynél a rendszer
sajátfrekvenciája megegyezik a mozgatás frekvenciájával.
f = sqrt(D/m)/(2*pi) -> D = (2*pi*f)^2 * m = 7,9 N/m
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, életmentő volt!
2021. márc. 17. 19:35