Segítség! Nekem magas ez a faladat fizikából, szóval légyszi segítenél?

A rugó alsó végére egy 5 dkg-os súlyt akasztunk. a rugó másik végét lassan megemeljük, majd függőleges egyenes mentén periodikusan mozgatjuk. A mozgatás frekvenciáját nagyon lassan növeljük. Amikor a frekvencia 2 Hz lesz, a test leesik a rugóról. Mekkora a rugó rugóállandója??

2021. márc. 17. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A test annak a frekvenciának a közelében esik le a rugóról, amelynél a rendszer

sajátfrekvenciája megegyezik a mozgatás frekvenciájával.


f = sqrt(D/m)/(2*pi) -> D = (2*pi*f)^2 * m = 7,9 N/m

2021. márc. 17. 19:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, életmentő volt!
2021. márc. 17. 19:35