Az f(x)=ax^3+bx^2+cx+d függvényről az alábbiakat tudjuk:
- A fv. egyetlen zérushelye x=-1
- A fv. két szélsőértéke az x=1 és x=3 helyeken van.
- A fv. értéke az x=2 helyen 18.
Add meg az f(x) fv. a; b; c; d paramétereit!
2021. márc. 9. 16:47
1/3 anonim válasza:
Szólj, ha elakadtál.
Több ismeretlenhez több egyenletet kell felírni.
-Zh esetén x-et behelyettesíted és =0
-szé. esetén deriválsz és az =0, a két gyököt tudjuk, hogy 1 és 3
-behelyettesíted a 2-t és =18
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, valami banális hibán csúsztam el.
2021. márc. 14. 12:27