Sziasztok!
Az elmúlt héten nem voltam suliban, a matek elég bonyolultnak tűnik, kérem a kedves olvasót, hogy lépésről-lépésre írja le mindegyik feladatot. Sürgős lenne!
Előre is köszönöm a segítséget!
2012. dec. 13. 17:56
1/2 anonim válasza:
Lépésről lépésre leírni nincs időm, de segítek.
Kibontod a zárójeleket, nullára rendezed, aztán a másodfokú egyenlet megoldóképletével megoldod.
Pl.:
x(x-3)=4x-6x^2
x^2-3x=4x-6x^2 /-4x
x^2-7x=-6x^2 /+6x^2
7x^2-7x=0 --> ekkor használod a megoldóképletet, amiből x=0 vagy x=1
A törteknél pedig beszorzol a két nevező legkisebb közös többszörösével, ekkor eltűnik a nevező, és utána ismét a megoldóképletet kell használni.
2/2 A kérdező kommentje:
Eddig én is tudom, de ez a megoldóképlet használás nem megy..
2012. dec. 13. 19:38