Hogyan oldom meg ezeket a feladatokat? (normális válaszokat) Sürgős! (10-es matek)


Sziasztok!

Az elmúlt héten nem voltam suliban, a matek elég bonyolultnak tűnik, kérem a kedves olvasót, hogy lépésről-lépésre írja le mindegyik feladatot. Sürgős lenne!

Előre is köszönöm a segítséget!


[link]


2012. dec. 13. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Lépésről lépésre leírni nincs időm, de segítek.

Kibontod a zárójeleket, nullára rendezed, aztán a másodfokú egyenlet megoldóképletével megoldod.

Pl.:

x(x-3)=4x-6x^2

x^2-3x=4x-6x^2 /-4x

x^2-7x=-6x^2 /+6x^2

7x^2-7x=0 --> ekkor használod a megoldóképletet, amiből x=0 vagy x=1

A törteknél pedig beszorzol a két nevező legkisebb közös többszörösével, ekkor eltűnik a nevező, és utána ismét a megoldóképletet kell használni.

2012. dec. 13. 19:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Eddig én is tudom, de ez a megoldóképlet használás nem megy..
2012. dec. 13. 19:38