Hogyan kell kiszámolni ezt a feladatot?

Mennyi idő alatt és mekkora úton állítható meg az 54 km/h sebességgel haladó jármű, ha a fékezésnél elérhető gyorsítása -1,2 m/s^2

#egyetem #fizika #zárthelyi gyakorlás
2021. márc. 7. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

t=v/a

s=t*v

2021. márc. 7. 21:03
 2/2 anonim válasza:

t=∆v/a

s=a/2*t²

2021. márc. 8. 21:06