Hogy kell kiszámolni ezeket a feladatokat? Illetve,hogyan kell levezetni a számítást?


Az ABC háromszög csúcsai: 𝐴(−3;5), 𝐵(0;−4), 𝐶(5;1).


b, Add meg az A csúcson átmenő magasságvonal egyenletét!

c, Keresd meg az A-ból és a C-ből induló magasságvonal metszéspontját!

d,Ellenőrizd, hogy a c. feladatban kapott M metszéspont rajta van-e a B-ből induló magasságvonalon! (Ehhez elég belátnod, hogy a 𝐵M vektor merőleges az 𝐴𝐶 vektorra.)

A segítséget előre is köszönöm szépen!



2021. márc. 5. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:

b) BC(5,5) => ma: x+y=2


c) AB(3,-9) => mc: x-3y=2 => 4y=0 => y=0 x=2 => M(2,0)


d) BM(2,4) AC(8,-4) BM*AC=16-16=0 => Merőlegesek.

2021. márc. 5. 15:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. márc. 5. 16:15