Matek valószínűség feladat?


Ezek lennének a problémák:

1. Egy dobókockát egymás után háromszor feldobunk. Mennyi annak a valószínűsége, hogy:

a) mindegyik esetben ugyanazt a számot dobjuk;

b) három különböző számot dobunk;

c) a három szám között pontosan kettő ugyanaz;

d) a dobott pontok összege 16?


Előre is köszönöm a választ!:)



2021. márc. 1. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
2021. márc. 1. 15:23
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik dobás 6-féle lehet, így az összes kimenetel száma: 6^3


a) Az 1. dobás 6-féle lehet a másik kettő 1-féle, ugyanaz, mint az 1.

Pa=6/6^3=1/6^2


b) Az 1. dobás 6-féle lehet, a 2. dobás már csak 5-féle, a 3. már csak 4-féle.

Pb=(6*5*4)/6^3=20/36=5/9


c) A két egyenlő számot 6-féleképpen választhatjuk, a harmadikat 5-féleképpen választhatjuk, és a választott számokat 3-féleképpen rakhatjuk sorba.

Pc=(6*5*3)/6^3=15/36=5/12


d) A lehetőségek:

6+6+4 - 3db

6+5+5 - 3db


Pd=6/6^3=1/6^2

2021. márc. 1. 15:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!:)
2021. márc. 1. 16:04