Matek feladat 12.01 8:25ig kell beadnom. Valaki tud segíteni?🥺


1. Egy öttagú társaság egymás után lép be egy liftbe. Mekkora a valószínűsége,

hogy a legidősebb közülük éppen másodikként száll be?

2. Két házaspár moziba megy, egymás melletti székeken ülnek. Mennyi a valószínűsége, hogy mindenki a saját házastársa mellett ül?



2020. dec. 1. 07:32
 1/4 Arp Du ***** válasza:
100%

1. 5 ember hányféle sorrendben léphet a liftbe? 5!= 5*4*3*2*1= 120

(elsőként ötféle ember jöhet, a másodikként négyféle...)


ha legidősebb ember a 2., akkor csak a többi helyet kell kiszámolni, hányféle sorrendben jöhetnek: 4*1*3*2*1= 24

(az első helyen négyféle ember -mivel a legidősebb jön másodikként a második helyen egy lehetőség van-, a harmadik helyen háromféle...)

kedvező esetek/ összes eset= 24/120= 1/5


2. a 4 ember összes lehetséges sorrendje: 4!= 4*3*2*1= 24

a kedvező esetek, amikor mindenki a saját házaspárja mellett ül: 8

magyarázat

(az egyik házaspár: A és a. a másik házaspár: B és b)

A,a,B,b

A,a,b,B

a,A,B,b

a,A,b,B


B,b,A,a

B,b,a,A

b,B,A,a

b,B,a,A


kedvező/összes= 8/24= 1/3

2020. dec. 1. 08:14
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
#1 A helyes válasz simán 20%. Kutya nem kérdezte a sok marhaságot amit kiszámoltál, van 5 embered mindenféle tulajdonság nélkül, mennyi az esélye, hogy 5 ből 1 random kiválasztott éppen másodiknak száll be? Az 1/5.
2020. dec. 1. 10:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak is annyi jött ki és teljesen jól megválaszolta a kérdést xd (ilyen egyszerű példánál nyilvánvaló a megoldás, de akkor is le kell vezetni, a megoldásra kapsz egy pontot)
2020. dec. 1. 21:41
 4/4 Arp Du ***** válasza:
100%
Igazad van második, kösz a választ.
2020. dec. 17. 16:51