SOS Valaki segít ebben a matek feladatban? (valószínűség-számítás)


A többit megtudtam csinálni, de ezt nem értem.

Kétszer dobunk egy érmével. Menny a valószínűsége annak, hogy

a.) a második dobás eredménye fej?

Én erre azt válaszoltam hogy p=1/2 ez jó?

b.)mindkét dobás eredménye fej?

c.)az első és a második dobás eredménye különböző?



2020. máj. 15. 17:36
 1/5 A kérdező kommentje:

A másik feladat amit nem tudtam megcsinálni, ami hasonló:

Háromszor dobunk egy érmével. Mennyi a valószínűsége annak, hogy

a.) az első dobás fej és a harmadik írás?


b.)a második dobás fej?


c.)nem dobunk fejet?

2020. máj. 15. 17:38
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a) 2*1/(2*2)=1/2

b) 1*1/(2*2)=1/4

c) 2*1/(2*2)=1/2

2020. máj. 15. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2.

a)1*2*1/(2*2*2)=1/4

b)2*1*2/(2*2*2)=1/2

c)1*1*1/(2*2*2)=1/8

2020. máj. 15. 17:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugye a valószínűség = kedvező esetek száma / összes eset száma.


1a) valóban, csak a 2. dobásra kérdez, ez vagy fej, vagy írás (és a két esemény ugyanolyan valószínűséggel következik be)


b) Gondolj bele, hány eset van összesen?

FF

FI

IF

II


ez 4 db. Melyik a kedvező nekem? csak az FF. p=1/4


c)ugyanez az összes eset (4db), mennyi a kedvező? Az FI és az IF jó (2db)

p=2/4 = 1/2


A 2-esnél is fel lehet írni az összes esetet (itt már 2*2*2=8 db lesz), és kiválogatni a kedvezőket.

2020. máj. 15. 17:42
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mostmár értem, hogy hogy kell kiszámolni:)
2020. máj. 15. 17:48