Nem igazán értem ezeket a példákat. Valószinűségszámítás. Nagyon nagy segítség lenne ha tudnátok ebben segíteni?


1. Melyiknek nagyobb a valószínűsége?

a) Kihúzok egy ászt a 32 lapos magyar kártyacsomagból

b) Dobok egymás után 2 hatost a dobókockával

c) Dobok egymás után 3 írást egy pénzérmével


2. Egy szabályos játékkockával egymás után 5-ször dobunk. Mennyi annak a valószínűsége, hogy, minden dobással páros számot dobunk?


3. Egy kockával hatszor dobunk. Mennyi a valószínűsége, hogy van olyan szám, amit legalább kétszer dobtunk?


4. Egy szabályos dobókockával háromszor dobunk egymás után. A kapott eredményeket egymás mellé írva egy háromjegyű számot kapunk. Mennyi a valószínűsége, hogy az előbbiekben kapott háromjegyű számban van legalább két azonos számjegy?


5. Mennyi a valószínűsége, hogy 7 kockával dobva pontosan 3 db 1 lesz benne?


6. Egy csomag Magyar kártyából véletlenszerűen kiosztunk 10 lapot. Mi a valószínűsége, annak, hogy a kiosztott lapok között

a) pontosan 4 lap piros?

b) legalább 6 lap zöld?


7. Jól összekeverjük a magyar kártya lapjait. Mennyi a valószínűsége, hogy a négy ász egymás mellé kerül a pakliban?



2021. febr. 21. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:

1)

a) 4/32=1/8 b) 1/36 c) 1/8


2)

3^5/6^5=1/2^5=1/32


3)

1-6!/6^6


4) Ugyanúgy, ahogy a 3)


5)

(7 alatt 3)*(1/6)^3*(5/6)^4


6)

a)(8 alatt 4)*(24 alatt 6)/(32 alatt 10)

b)(8 alatt 6)*(24 alatt 4)+(8 alatt 7)*(24 alatt 3)+(24 alatt 2))/

/(32 alatt 10)


7)

4!*28!/32!

2021. febr. 21. 14:51
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem ezzel nem segítettél a kérdezőnek
2021. febr. 21. 15:49