Sos.!! Segítene vlki ezekben?Nagyon nagyon nagy szükségem lenne rá??


Mennyi a valószínűsége, hogy az alaposan megkevert 32 lapos magyar kártyából négy lapot kihúzva a kihúzott lapok között két ász és egy hetes lesz?


Egy sípálya tetejére három felvonó visz fel. Annak a valószínűsége, hogy az első felvonó működik 0,8, a második működik 0,7 és harmadik felvonó működik 0,5. Mennyi annak a valószínűsége, hogy

pontosan egy felvonó működik

legalább egy felvonó nem működik

az első nem működik

mindhárom működik

az első és a második nem működik, de a harmadik igen.

egyik sem működik?



Egy országba 2 gázvezetéken jut földgáz. Jelölje A azt az eseményt, hogy egy adott napon az 1. vezetéken érkezik gáz, B pedig azt, hogy a 2. vezetéken érkezik gáz.

P (A)=0,6; P (B)=0,7

Írja fel eseményalgebrai műveletekkel az alábbi eseményeket, majd számítsa ki ezek valószínűségét:

Az első vezetéken nem érkezik gáz.

Pontosan egy vezetéken érkezik gáz.

Legalább az egyik vezetéken érkezik gáz.


Hárman lőnek célba. Az első személy találati valószínűsége 0,7 a másodiké pedig 0,6, a harmadiké 0,8. A találatok függetlenek. Mennyi a valószínűsége, hogy legalább 1 találat lesz a céltáblán?


Egyszerre dobunk fel 10 érmét. Mi annak a valószínűsége, hogy mindegyiknek ugyanaz az oldala kerül felülre?



2021. febr. 7. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:

1)

(4 alatt 2)*4*24/(32 alatt 4)

2021. febr. 7. 10:13
 2/4 anonim ***** válasza:

2)

a) 0,8*0,3*0,5+0,2*0,7*0,5+

+0,2*0,3*0,5

b) 1-0,8*0,7*0,5

c) 0,2

d) 0,8*0,7*0,5

e) 0,2*0,3*0,5

f) 0,2*0,3*0,5

2021. febr. 7. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:

P(komplementer A)=0,4

P((A+B)-AB)=0,6+0,7-2*0,6*0,7

P(A+B)=0,6+0,7-0,6*0,7

2021. febr. 7. 10:31
 4/4 anonim ***** válasza:

A 4) ugyanaz, mint 3).


5) 2/2^10

2021. febr. 7. 10:37