illetve állapítsuk meg a térfogatváltozás mértékét.2021. febr. 17. 20:11
2/4 A kérdező kommentje:
Eddig én is eljutottam, de sajnos tovább nem tudom
2021. febr. 17. 21:40
3/4 anonim válasza:
De csak be kell helyettesíteni, úgy nincs értelme, ha más csinálja meg helyetted.
T=273 K
V=45 dm3
n=2 mol
R=8,314
T2=223 K
Felírsz két egyenletet a nyomásra : PV=nRT->P=nRT/V
4/4 anonim válasza:
Azt kihagytam, hogy a térfogatot egy külön egyenlettel kell kiszámolni:
v1/v2=(T2/T1)^(1/(k-1))
v=V/m (fajlagos térfogat)
k(kappa): adiabatikus kitevő, mivel egyatomos a gáz, ezért az értéke 1,67