Egy egyatomos ideális gáz 2 molja 0 C-on 45 dm3. A gázt adiabatikus, kvázi-stacionárius folyamatban hagyjuk kitágulni, ameddig hőmérséklete -50C-ra nem esik. Mekkora a nyomás a kezdeti és végállapotban?

illetve állapítsuk meg a térfogatváltozás mértékét.
2021. febr. 17. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
PV=nRT
2021. febr. 17. 20:28
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig én is eljutottam, de sajnos tovább nem tudom
2021. febr. 17. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:

De csak be kell helyettesíteni, úgy nincs értelme, ha más csinálja meg helyetted.

T=273 K

V=45 dm3

n=2 mol

R=8,314

T2=223 K


Felírsz két egyenletet a nyomásra : PV=nRT->P=nRT/V

2021. febr. 17. 23:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt kihagytam, hogy a térfogatot egy külön egyenlettel kell kiszámolni:

v1/v2=(T2/T1)^(1/(k-1))


v=V/m (fajlagos térfogat)

k(kappa): adiabatikus kitevő, mivel egyatomos a gáz, ezért az értéke 1,67

2021. febr. 17. 23:39