f(x,y)=x^3-x^2y+y^22015. márc. 21. 15:09
1/1 anonim válasza:
Deriválod x és y szerint:
df(x;y)/dx = 3x^2-2yx+y^2
df(x;y)/dy = 2y-x^2+x^3
Ott lesz stacionárius pont, ahol mindkettő értéke 0:
3x^2-2xy+y^2=0
2y-x^2+x^3=0
Ezeket egyenletrendszerbe foglaljuk, és az egyenletrendszert megoldjuk.