1 g tömegű anyag mennyi energiával ekvivalens? (J)

Köszi, ha segítesz!!

2021. febr. 16. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Amennyi négyzetméterrel.
2021. febr. 16. 18:05
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
E=m*c^2, ahol a c a fénysebesség, m a tömeg. Be tudsz helyettesíteni?
2021. febr. 16. 18:15
 3/5 A kérdező kommentje:
9*10^10 ?
2021. febr. 16. 18:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok.

Azért nem oké ez a kérdés ebben a formában, mert nincs megadva, hogy milyen energia. Nyilván ha nyugalmi energia a kérdés, akkor az e=m*c2-vel kell számolni. Átváltottál te rendesen? kg*{(m/s) a négyzeten}

2021. febr. 16. 18:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
m=10^(-3)kg c=3*10^8m/s => c^2=9*10^16m^2/s^2 => E=9*10^13J
2021. febr. 16. 18:29