Köszi, ha segítesz!!2021. febr. 16. 18:05
2/5 anonim válasza:
E=m*c^2, ahol a c a fénysebesség, m a tömeg. Be tudsz helyettesíteni?
3/5 A kérdező kommentje:
9*10^10 ?
2021. febr. 16. 18:20
4/5 anonim válasza:
Egyes vagyok.
Azért nem oké ez a kérdés ebben a formában, mert nincs megadva, hogy milyen energia. Nyilván ha nyugalmi energia a kérdés, akkor az e=m*c2-vel kell számolni. Átváltottál te rendesen? kg*{(m/s) a négyzeten}
5/5 anonim válasza:
m=10^(-3)kg c=3*10^8m/s => c^2=9*10^16m^2/s^2 => E=9*10^13J