Számolja ki a kondenzátorok ekvivalens kapacitását?(melléklet a leírásban)


[link]


A képen látható feladatot kellene megoldani. Mi ennek a menete?



2021. jan. 10. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A jobb sarokban lévő 2 párhuzamosra számolnék eredőt, és a soros jobbal új eredőt számolnék, aztán a bal 2 sorosra számolnék eredőt, a 2 szélső eredőre és a középsőre, egyben számolnék eredőt (mind a 3 párhuzamos).
2021. jan. 10. 12:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Kondenzátoroknál a sorban kötött elemek eredőjét replusz művelettel kapjuk meg, a párhuzamosan kötöttekét összeadással. Ahogy #1-es írta, úgy a legegyszerűbb.

Jobb sarok:(0,75+15)=15,75

Ezzel sorban 1,5 tehát: 15,75 X 1,5 = 17,25 (Jobb oldal)

Bal oldal 5 sorban a 3,5-tel, tehát: 5 X 3,5 = 2,058 (Bal oldal)

Így leegyszerűsítettük 3 párhuzamos elemre (tehát összeadás):

Bal, közép, jobb

2,058 + 8 + 17,25 = 27,308 uF (mértékegységet mindig írjál)

2021. jan. 10. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2#:

„Ezzel sorban 1,5 tehát: 15,75 X 1,5 = 17,25”

Itt valamit elszámoltál, mert ezek eredője: 15,75·1,5/(15,75+1,5)=1,3696 µF


A sorosan kapcsolt 5 µF és 3,5 µF eredője: C1=5·3,5/(5+3,5)=2,0588 µF

A párhuzamosan kapcsolt 15 µF és 0,75 µF eredője: C2=15+0,75=15,75 µF

Ezzel sorosan van kapcsolva az 1,5 µF, ez és C2 eredője: C3=15,75·1,5/(15,75+1,5)=1,3696 µF

Az egész kapcsolás eredő kapacitása C1, C3 és a 8 µF párhuzamos kapcsolásából áll:

Ce=2,0588+1,3696+8=11,428 µF

2021. jan. 12. 14:37