Mi erre a fizikapéldára a megoldás? Kiszámoltam de elég nagy szám jött ki. Szerintem valahol elrontottam.

A fafaragó a vésőt 75 N erővel nyomja a fába. Mekkora a véső éle alatt a nyomás, ha az 2 cm széles és 0,05 mm vastag?

2021. febr. 12. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:

P=F/A


A felületet négyzetméterben kell megadni, tehát A=0,02*0,00005=0,000001 négyzetméter


A felület pici (bár még életemben nem láttam ennyire vékony vésőt, nem tudom, milyen anyagból lehet, hogy elbírja ezt a terhelést, biztos, hogy 0,05 mm? ), A ráható erő nagy, így matematikailag valóban hatalmas érték jön ki.


p=F/A=75MPa


Szerintem valamelyik kiindulási adatot nem jól írtad fel.

2021. febr. 12. 10:53
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem is 75MPa jött ki. Csak nem hittem el, hogy ekkora szám a megoldás. Köszönöm a válaszod!
2021. febr. 12. 10:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A számítás menete biztosan jó. Az erőhatás is reális. Nekem a véső éle tűnik kicsinek, de a fene se tudja... :D
2021. febr. 12. 11:05