Moór Ágnes: Középiskolai Fizikapéldatár,257-es feladat megoldása hogy jön ki? (feladat lent)


Határozzuk meg a sűrűségét annak a gömb alakú bolygónak, amely 6 óra alatt fordul meg a tengelye körül és amelynek egyenlítőjén 10%-kal kisebbnek mérjük (rugós erőmérővel) valamely test súlyát!


3027kg/m^3


Hogy jön ez ki? Sok adatot és egyenletet fel tudok írni, de a sűrűség hogy keveredik bele?



2015. jan. 6. 19:26
 1/4 A kérdező kommentje:
*valamely test súlyát, mint a pólusán
2015. jan. 6. 19:27
 2/4 anonim ***** válasza:

A gravitációs gyorsulás: a₁ = f*M/R² = f*(4*π/3)*R³*ρ/R²

A centripetális gyorsulás: a₂ = R*ω² = R*(2*π/6/3600)²

a₂ = 0,1*a₁

R*(2*π/6/3600)² = 0,1 * 6,67*10⁻¹¹*(4*π/3)*R³*ρ/R²

10*(2*π/6/3600)² / (6,67*10⁻¹¹*(4*π/3)) = ρ

2015. jan. 6. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:

jav. (8? -> ²):

R*(2*π/6/3600)² = 0,1 * 6,67*10⁻¹¹*(4*π/3)*R³*ρ/R²

2015. jan. 6. 21:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így azt hiszem értem!
2015. jan. 7. 14:29