Mennyi az eredménye a következő feladatoknak?


lg1000; tg2/4(törtvonal van a perjel helyett, sin150.

Köszönöm



2021. febr. 5. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Wolframalpha
2021. febr. 5. 13:00
 2/2 anonim ***** válasza:

És gondolom a 2-es helyett pedig pi...


lg(1000)=3, mert 10-nek 3-dik hatványa az 1000.

tg(pi/4)=tg(45°)=gyök(2)/2

Valószinűleg a 150 fokban akar lenni, így sin(150°)=sin(30°)=1/2. Ha mégis radián lenne, akkor nincs egzakt eredmény, csak kerekíteni lehet.

2021. febr. 5. 13:55