lg1000; tg2/4(törtvonal van a perjel helyett, sin150.
Köszönöm
2021. febr. 5. 12:59
2/2 anonim válasza:
És gondolom a 2-es helyett pedig pi...
lg(1000)=3, mert 10-nek 3-dik hatványa az 1000.
tg(pi/4)=tg(45°)=gyök(2)/2
Valószinűleg a 150 fokban akar lenni, így sin(150°)=sin(30°)=1/2. Ha mégis radián lenne, akkor nincs egzakt eredmény, csak kerekíteni lehet.