Valaki a következő feladatokat meg tudja válaszolni nekem?


Nem vagyok túl jó a fizikából és sok hasznát nem is fogom majd venni. Ami nagyon alap dolog azt kb tudom, de sok értelmét nem látom a továbbiakban.

A következő feladatokra, ha valaki tudja a megoldást tömören röviden az kérem válaszolja meg nekem.



Soros kapcsolás tételei


soros kapcsolásnál a fogyasztókat (izzót, ellenállást ) egymás után, elágazás nélkül kapcsolunk össze. Ilyenkor az áramnak egy útja van, elágazás (csomópont) nincs az áramkörben.


Ue=U1+U2

Ie= I1=I2

Re=R1+R2

feladatok

1. Egy 50Ω és egy 200 Ω ellenállású fogyasztót sorosan kapcsolunk, 13,5V feszültségű feszültségforrásra.

a)Mekkora az eredő ellenállás?

b)Mekkora erősségű áram halad át a fogyasztókon?

c) Mekkora feszültség jut az egyes fogyasztókra?



2. Mekkora az ábrán látható ellenállások eredő ellenállása?


R1=5Ω

R2=10Ω

Re=R1+R2= 5Ω+10Ω=15Ω


3. Három fogyasztót sorba kapcsoltunk. R1= 15 Ω , R2= 40 Ω , R3=?. A három fogyasztó eredő ellenállása 80 Ω.



4. Egy áramkörben R1=24 Ω -os és R2=72 Ω -os fogyasztókat kapcsoltunk sorba. A kisebb ellenállású fogyasztón 1,5 V-os feszültséget mértünk Határozzuk meg az I, I1, I2, Re, U, U2 értékeket!



5. 6 V-os áramforrás áramkörében egy ismeretlen ellenállású fogyasztóval sorosan kapcsolunk egy R1=5 ohm ellenállású izzót. Az ampermérő I=150 mA-es áramerősséget mutat. Mennyi a fogyasztó ellenállása? Számold ki a hiányzó mennyiségeket (U1, U2, I1, I2, Re, R2)



Vegyes feladatok Ohm törvényére


Old meg az alábbi feladatot s ellenőrizd megoldásod!


1. Határozza meg az eredő ellenállást



2. Határozd meg az eredő ellenállást



3. Határozd meg az eredő ellenállást


Az 5 ohmos párhuzamosan van kapcsolva a 3 ohmossal, kiszámoljuk ezek eredőjét, majd a 3 ohmos párhuzamosan van kapcsolva a 6 ohmossal. Ezek eredőjét is kiszámoljuk. S a két eredőt össze adjuk, mert ők sorosan vannak kapcsolva



4. Határozd meg az eredő ellenállást



Az R1 és az R2 sorosan van kapcsolva. Ezek eredőjét ki kell számolni, majd az eredő az R3 –al párhuzamosan van kapcsolva.



Old meg az alábbi számítási feladatokat!

a.) Mennyi munkát végez az elektromos mező, miközben 5 C töltést áramoltat át 10 V feszültségű pontjai között?

b.) Mennyi munkát végez az elektromos mező, miközben 15 C töltést áramoltat át 20 V feszültségű pontjai között?

d.) Mekkora a feszültség a mező két pontja között, ha 5 C töltés átszállításakor a végzett munka 400 J?

e.) Mekkora a feszültség a mező két pontja között, ha 25 C töltés átszállításakor a végzett munka 200 J?

f.) Egy áramforrás 5 J munkát végez, miközben 2 C töltést áramoltat át egy fogyasztón. Mekkora az áramforrás feszültsége?

g.) Mennyi az átáramlott töltés, ha a mező két pontja között 220 V a feszültség és a végzett munka 4000 J?



2020. máj. 20. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de nem vagy egy kicsikét pofátlan? Te nem segítséget kérsz, hanem hogy csináljuk meg helyetted. Azt is, ahol csak két számot össze kell adni!


Rögtön az első feladat:

Ott van leírva, hogy Re=R1+R2


És meg van adva mindkettő. Csak össze kell adni.


Azt mondtad, az alapokat tudod.


R=U/I


Alapképlet.


Tehát I=U/R

Tudod a teljes feszültséget, meg az eredő ellenállást. Csak be kell helyettesíteni, és megkapod az eredő áramerősséget.


És ott van: Ie=I1=I2


Tehát megvannak az áramerősségek is.


Aztán van két ellenállásod, két áramerősséged (ami egyforma).


Feszültség, az alapképletből:


U=I*R


Vagy külön kiszámolod mindkettőt. Vagy csak az egyiket, és kivonod az összfeszültségből, mivel az is ott van:


Ue=U1+U2


És gyakorlatilag az összes erre a sémára épül.

2020. máj. 20. 17:11
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Annyi még, hogy párhuzamos kapcsolásnál mások az eredők képletei. De a könyvedben tuti, hogy benne van. ;)
2020. máj. 20. 17:12
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló (anonim) a kérdésem nem az volt, hogy hogyan kellene ezt megoldani hanem, hogy: "Valaki a következő feladatokat meg tudja válaszolni nekem?" És nem gondolom, hogy "pofátlan a kérdés" mivel nem kötelező megválaszolni a feladatokat, valamint az oldalon a további ember kérdéseire sem kötelező válaszolni. Az válaszol nekem akinek van kedve és ideje belekezdeni a feladatokba.


Nem érdekel, hogy hogyan kéne megoldani még ha az elv is ugyan az. Valamint az se ha nem fogom ezt megtanulni ezzel, ha csak valaki leírja nekem az eredményeket. Sok fölösleges szarral az embernek nincs kedve foglalkozni amit "kötelező" jelleggel feladnak neki majd egy pár éven belül soha többé nem fogja hasznát venni az életben. Szóval igen, konkrétan ezt kérem, hogy valaki(kik) csinálják meg ezt helyettem. Lehet engem szidni ezért, de mint már írtam nem kötelező válaszolni, nekikezdeni sőt elolvasni sem :)

2020. máj. 20. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És tényleg azt hiszed, találsz ilyen balekot?

Ahelyett, hogy elfogadnád a segítséget...


Bocs, de ilyenkor nyílik a bicska.

2020. máj. 20. 18:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azért vannak alap dolgok. Elhiszem, hogy te tökéletesen hülye akarsz maradni fizikából, csak ez nem erkölcsös dolog. Erre próbált rávilágítani az előző válaszoló.
2020. máj. 20. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

"Szóval igen, konkrétan ezt kérem, hogy valaki(kik) csinálják meg ezt helyettem."


Ilyet még nem láttam itt, a szemtelenség teteje, hogy le is írod, hogy oldja meg valaki helyetted. Sokan meg tudnánk oldani, de nem tesszük, mert nálad a megoldásra való törekvés legkisebb csíráját sem látni. Mostanában egye inkább ez megy: "majd valaki megoldja helyettem". A vége majd az lesz, ha WC-re kell menned, azt is más csinálja meg helyetted?


"Nem érdekel, hogy hogyan kéne megoldani"


Ez meg a másik, azt hiszed, hogy az életben mindig mindent gondolkodás nélkül készen megkapsz? Tipikus mai még gondolkodni is lusta ember, nyomkodja a hülye telefonját és azt hiszi, hogy majd mindent más megold helyette.

2020. máj. 21. 10:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Wow, mint írtam lehet rólam mindent írni, hogy ilyen-olyan vagyok de nem érdekel :D Akinek ez problémás vagy zavarja, hogy megtryolom itt hátha valaki megoldja, az csak lépjen tovább. Engedje el ennyi... 😀
2020. máj. 22. 02:43