Valaki segítene ezekben a matematika feladatokban?


1. Csonka kúp alapkörének sugara 20 cm, fedőkörének sugara 8 cm, alkotója 10 cm. Mekkora a felszíne és a térfogata?


2.Csonka gúla alaplapja egy 12 cm oldalú négyzet, fedőlapja egy 4 cm oldalú négyzet. A gúla magassága 6 cm. Mekkora a felszíne és a térfogata?



2021. febr. 1. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál? Mi van meg eddig?
2021. febr. 1. 16:35
 2/3 A kérdező kommentje:

Az elsőnél nem tudom hogy hogy kell kiszámolni a testmagasságot.

A másodiknál semeddig nem jutottam el.

2021. febr. 1. 16:37
 3/3 anonim ***** válasza:

1) Nincs megoldás. mert 20-8 > 10


2) A térfogat képletébe helyettesíts be!

ma^2=6^2+4^2= => ma=2*sqrt(13)

A=12^2+4^2+4*(12+4)*2*sqrt(13)/2

2021. febr. 1. 16:44