1. Csonka kúp alapkörének sugara 20 cm, fedőkörének sugara 8 cm, alkotója 10 cm. Mekkora a felszíne és a térfogata?
2.Csonka gúla alaplapja egy 12 cm oldalú négyzet, fedőlapja egy 4 cm oldalú négyzet. A gúla magassága 6 cm. Mekkora a felszíne és a térfogata?
2021. febr. 1. 16:32
1/3 anonim válasza:
Meddig jutottál? Mi van meg eddig?
2/3 A kérdező kommentje:
Az elsőnél nem tudom hogy hogy kell kiszámolni a testmagasságot.
A másodiknál semeddig nem jutottam el.
2021. febr. 1. 16:37
3/3 anonim válasza:
1) Nincs megoldás. mert 20-8 > 10
2) A térfogat képletébe helyettesíts be!
ma^2=6^2+4^2= => ma=2*sqrt(13)
A=12^2+4^2+4*(12+4)*2*sqrt(13)/2