Valaki segíten ezekben a feladatokban? Főleg az 1,2 és 5-ös feladatok kellenének :/


[link]


Előre is köszi annak aki segít :)



2020. jan. 4. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1) a nevező nem lehet egyenlő nullával.

a) x-3 nem egyenlő nullával azaz x nem egyenlő 3-mal

b) y+2 nem egyenlő nullával azaz y nem egyenlő -2-vel

c) (x+2) és (x-5) nem egyenlő nullával azaz x nem egyenlő -2-vel és 5-tel

d) x^2+100 nem egyenlő nullával, ez mindig igaz mert x^2 nem negatív.


2) Egy tört akkor egyenlő nullával ha a számláló egyenlő nullával.

a) 2x-3=0, azaz x=3/2=1,5

b) soha nem egyenlő nullával mert a számláló 3

c) 2a-1=0 azaz a=1/2=0,5

d) d+1=0 azaz d=-1

e) 2x=0 azaz x=0


5) vedd mindegyik kifejezésnek a reciprokát!

2020. jan. 4. 16:29
 2/2 anonim ***** válasza:
71%

1. A nevező nem lehet 0.

a) (x - 3) vajon milyen x értéknél ad 0-t?

b) (y + 2) vajon milyen y értéknél ad 0-t?

c) Szorzat akkor 0, ha bármelyik tényezője 0.

d) Egy szám négyzete 0 vagy pozitív.

2020. jan. 4. 16:32