2021. jan. 28. 14:19
2/4 anonim válasza:
Az f(x)=ax^2+bx+c hozzárendeli szabályú másodfokú függvény szélsőértékhelye xs=-b/(2a).
Az szélsőértéket úgy kapod, hogy behelyettesítesz f(xs)
Itt: xs=6/16=3/8
f(3/8)=(3/8)^2-6*3/8+8=...
3/4 anonim válasza:
x^2 -6x + 8 =0
x1= 2 és x2=4 a két zérushely
szélsőérték=(2+4)/2=3 ez a szélsőérték helye x=3
szélsőérték értéke -1
4/4 anonim válasza:
#2 bocs eltoltam.
Itt: xs=6/2=
f(3/8)=3^2-6*3+8=...