Határozzuk meg az f(x)=Xnégyzeten-6x+8 függvény szélsőértékét?

2021. jan. 28. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ábrázolással vagy analízissel?
2021. jan. 28. 14:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Az f(x)=ax^2+bx+c hozzárendeli szabályú másodfokú függvény szélsőértékhelye xs=-b/(2a).

Az szélsőértéket úgy kapod, hogy behelyettesítesz f(xs)

Itt: xs=6/16=3/8

f(3/8)=(3/8)^2-6*3/8+8=...

2021. jan. 28. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:

x^2 -6x + 8 =0

x1= 2 és x2=4 a két zérushely

szélsőérték=(2+4)/2=3 ez a szélsőérték helye x=3

szélsőérték értéke -1

2021. jan. 28. 14:52
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 bocs eltoltam.

Itt: xs=6/2=


f(3/8)=3^2-6*3+8=...

2021. jan. 28. 14:56