Hvkvhb kérdése:

Tudna valki segíteni? :) a feladat: Írj, ábrázolj, majd jellemezz (Df, Rf, monotonitás, szélsőérték, zérushely) olyan függvényeket, melyekre igaz: a. egy darab zérus helye van b. zérus helye az 1 és


a-hoz és b-hez is 2 fuggvényt kell ábrázolni.

Nagyon megkoszonnem a segitseget.


2020. dec. 14. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy darab zérushelye van: f(x)=x, g(x)=x^2


A b. feladatnak lemaradt a vége.

2020. dec. 14. 19:01
 2/3 A kérdező kommentje:
koszonom szépen! 1 és -3
2020. dec. 14. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:

f(x) = (x-1)*(x+3) = x^2+2x-3

g(x) = |x+1|-2

2020. dec. 14. 19:13