2020. jan. 16. 18:07
1/2 anonim válasza:
Szerintem ez elég logikus.
De talán le is lehet vezetni. Vegyél egy x1 és x2 pontot az intervellumon, úgy, hogy x1<x2.
Ekkor:
f(x2)>=f(x1) mert monoton nő.
g(x2)>=g(x2) mert monoton nő.
Adjuk össze ezeket:
f(x2)+g(x2) >= f(x1)+g(x1)
2/2 anonim válasza:
Ha x1<x2, akkor
f(x1)<=f(x2), mert f monoton növekedő
g(x1)<=g(x2), mert g monoton növekedő
Adjuk össze a két egyenlőtlenséget!
f(x1)+g(x1)<=f(x2)+g(x2)
Az összegfüggvény definíciója miatt ez azt jelenti, hogy
f+g(x1)<=f+g(x2)
Ez pedig azt jelenti, hogy f+g monoton növekedő.