Egy testre 2 egymásra merőleges erő hat. Az egyik 5 N nagyságú. Mekkora a másik, ha az eredő erő 169 N ?

Sziasztok ezt adták fel nekünk fizikára és egyáltalán nemértem tudna valaki segíteni?

2021. jan. 25. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:
5N - X = 169N
2021. jan. 25. 21:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Pitagorasz-tetel:

5^2+F^2=169^2

...

2021. jan. 25. 21:15