Az 1; 2; 3; 4; 5 számokból négyjegyű számokat írunk fel úgy , hogy minden számjegy csak egyszer szerepelhet. Mennyi annak a valószínűsége, hogy a felírt szám osztható néggyel?


2021. jan. 24. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az összes kimetelek száma: 5*4*3*2=120

Néggyel akkor és csak akkor osztható egy szám, ha az utolsó két jegyéből álló kétjegyű szám osztható néggyel. A lehetőségek:

12, 24, 32, 54 - 4 db

Az első két jegy 3*2=6 féleképpen választható.

Így a kedvező kimenetelek száma:6*4=24

Így a valószínűség: 24/120=1/5

2021. jan. 24. 17:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 24. 17:19