2021. jan. 24. 17:01
1/2 anonim válasza:
Az összes kimetelek száma: 5*4*3*2=120
Néggyel akkor és csak akkor osztható egy szám, ha az utolsó két jegyéből álló kétjegyű szám osztható néggyel. A lehetőségek:
12, 24, 32, 54 - 4 db
Az első két jegy 3*2=6 féleképpen választható.
Így a kedvező kimenetelek száma:6*4=24
Így a valószínűség: 24/120=1/5
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 24. 17:19