Mi a valószínűsége annak,hogy egy számjegyet véletlenszerűen választva,az ...? A,osztható 5-tel B,négyzetszám C,prímszám


2020. máj. 12. 11:22
 1/1 anonim ***** válasza:

valószínűség = kedvező esetek száma elosztva az összes eset számával


Összes eset mindhárom esetben 10, hiszen 10 számjegy van.


A) Melyik számjegy osztható 5-tel? 0 és 5; a kedvező esetek száma 2.

valószínűség: 2/10 = 1/5 = 0,2 (20%)


Hasonlóan a B és C-nél, meg kell számolni hány olyan számjegy van, ami négyzetszám, vagy prím

2020. máj. 12. 11:28