2020. máj. 12. 11:22
1/1 anonim válasza:
valószínűség = kedvező esetek száma elosztva az összes eset számával
Összes eset mindhárom esetben 10, hiszen 10 számjegy van.
A) Melyik számjegy osztható 5-tel? 0 és 5; a kedvező esetek száma 2.
valószínűség: 2/10 = 1/5 = 0,2 (20%)
Hasonlóan a B és C-nél, meg kell számolni hány olyan számjegy van, ami négyzetszám, vagy prím