2020. ápr. 28. 11:02
1/8 anonim válasza:
Összes eset: 30*29
Kedvező eset: 6*5
Valószínűség:?
2/8 anonim válasza:
Esély, hogy az első kék: 6/30 = 0,2
Második is: 0,2*0,2 = 0,04 (4%)
3/8 A kérdező kommentje:
Most akkor melyik ?
2020. ápr. 28. 11:09
4/8 anonim válasza:
#2es vagyok rosszul írtam
0,2*5/29 = 0,034 (3,4%)
Az első válaszoló levezetése is jó
5/8 A kérdező kommentje:
De a kedvező eset,hogy jön ki?
2020. ápr. 28. 11:11
6/8 anonim válasza:
6 emberből kell a két "vonalkára" pakolnod az embereket. Az első vonalkára 6-féleképpen választhatsz, a másodikra 5-féleképpen, és ezeket összeszorzod.
7/8 anonim válasza:
2 embert kell kiválasztani.
Az elsőt 30-ból kell kiválasztani és 6 a kedvező eset, tehát: 6/30 = 0,2
A másodikat 29-ből kell kiválasztani és itt 5 a kedvező eset: 5/29 = 0,17
Egybevéve a kedvező esetek: 0,2*0,17 = 0,034
8/8 A kérdező kommentje:
Lol,kajak csak ennyi? :D az szep
2020. ápr. 28. 11:27