Egy 30 fős osztályban 6 kékszemű van. Az osztály tanulói közül véletlenszerűen kiválasztunk kettőt. Mennyi annak a valószínűsége, hogy két kékszeműt választunk?

2020. ápr. 28. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Összes eset: 30*29

Kedvező eset: 6*5

Valószínűség:?

2020. ápr. 28. 11:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Esély, hogy az első kék: 6/30 = 0,2

Második is: 0,2*0,2 = 0,04 (4%)

2020. ápr. 28. 11:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Most akkor melyik ?
2020. ápr. 28. 11:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2es vagyok rosszul írtam

0,2*5/29 = 0,034 (3,4%)

Az első válaszoló levezetése is jó

2020. ápr. 28. 11:11
 5/8 A kérdező kommentje:
De a kedvező eset,hogy jön ki?
2020. ápr. 28. 11:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
6 emberből kell a két "vonalkára" pakolnod az embereket. Az első vonalkára 6-féleképpen választhatsz, a másodikra 5-féleképpen, és ezeket összeszorzod.
2020. ápr. 28. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2 embert kell kiválasztani.

Az elsőt 30-ból kell kiválasztani és 6 a kedvező eset, tehát: 6/30 = 0,2


A másodikat 29-ből kell kiválasztani és itt 5 a kedvező eset: 5/29 = 0,17


Egybevéve a kedvező esetek: 0,2*0,17 = 0,034

2020. ápr. 28. 11:26
 8/8 A kérdező kommentje:
Lol,kajak csak ennyi? :D az szep
2020. ápr. 28. 11:27