Mekkora áram folyik a áramkörben elhelyezett R 15 Kohm ellenálláson ha a táp feszültség U 30 V ?

2. kérdés Ha a készletünkben 2 A, 4 A, 6 A és 10 A névleges áramú olvadóbiztosítók vannak, akkor melyiket használjuk egy 70 ohm ellenállású, 230 V feszültségre kapcsolt fogyasztó biztosítására?

2021. jan. 22. 04:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ohm torvenye kell cask ide. Abba helyettesitsd be.
2021. jan. 22. 05:59
 2/3 anonim ***** válasza:
R=UxI, U=I/R vagy I=U/R
2021. jan. 22. 06:00
 3/3 anonim ***** válasza:

@2 Tévedsz vagy elírtad.


Helyesen: R = U / I, U = I * R és I = U / R (utolsó stimmelt).

2021. febr. 10. 23:15