Genkinek kérdése:

1. egy 20 cm szer 25 cm- es kartonlapból mekkora sugarú kör formálható? (a henger alul fölül nyitott.) Hány megoldás lehetséges? 2. Belefér- e 5 dl kakaó abba a henger alakú bögrébe, amelynek az alapja 7 cm átmérőjű kör, magassága pedig 12 cm?


2021. jan. 21. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kérdezel, akkor írd le a kérdést rendesen!

1) Nem hengert akarsz formálni?

2*r1*Pi=25 2*r2*Pi=20

r1=12,5/Pi r2=10=pi


2)

[link]

2021. jan. 21. 08:59
 2/4 anonim ***** válasza:
insert coin
2021. jan. 21. 09:48
 3/4 anonim ***** válasza:

És az ilyen jellegű kérdéseidet a Közoktatás, tanfolyamok

>>> Házifeladat kérdések kategóriába tedd!

2021. jan. 21. 10:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És bocsi, hogy elírtam :3
2021. jan. 21. 10:27