Valaki ezeket a kérdéseket megtudná nekem válaszolni kérlek? Vagy akár elmagyarázni.


1. A 3 kg tömegű medicin labda 1,5 m magasságból kiesik a kezünkből. Mekkora a sebessége a földetérés pillanatában?


2. Számold ki a lendületét az 1200kg tömegü járműnek, ha a sebessége 108 km/h!


3. A 108 km/h sebességű, 1200 kg tömegű jármű 5 s alatt megáll. Mekkora a lendületváltozás és a megállításhoz szükséges átlagos erő?


4. Mekkora a 70 kg tömegű ember hatásfoka, amikor a 3. emeletre felviszi a 8 kg-os bevásárolt élelmiszert? (Egy szint 3 m magas).


5. A 108 km/h sebességgel haladó 1200 kg tömegű jármű 5 s alatt áll meg. Számold ki a motor teljesítményét! A súrlódást nem vesszük figyelembe.


6. 3 kg tömegű medicin labdát a földről felemelünk 1,5 m magasságba. Mekkora munkát végeztünk, azaz mekkora lett a labda helyzeti energiája?


7. 55 kg tömegű korcsolyázó 4 m/s sebességgel érkezik az álló 50 kg tömegű társához. Átkarolja és együtt haladnak tovább. Mekkora lett a közös sebességük?



2021. jan. 20. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

7. Én is így szoktam fékezni a jégen...


A mozgási energia állandóságára felírható:

1/2*m1*v1*v1=1/2*(m1+m2)*v2*v2

m1/(m1+m2)=v2*v2/v1*v1


55/(55+50)=v2*v2/4*4

4*4*55/105=v2*v2

8.4=v2*v2

2.9=v2

2021. jan. 20. 13:55
 2/5 anonim ***** válasza:
6. m*g*h=3*9.807*1.5=44.1
2021. jan. 20. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:
5. 1/2*m*v*v/t=1/2*1200*(108/3.6)*(108/3.6)/5=540000 Watt = 540 kW
2021. jan. 20. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:
2. m*v=1200*108/3.6=36000 Ns
2021. jan. 20. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:

1. m*g*h=1/2*m*v*v


2*g*h=v*v

2*9.807*1.5=v*v

29.4=v*v

5.4=v

2021. jan. 20. 15:02