Mi x2-4x+1 teljes négyzetté alakítása?


Az eleje az x a négyzeten.

Ezt majd függvényként kell ábrázolnom, de előtte teljes négyzetté kell alakítani.



2021. jan. 12. 23:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
x^2-4x+1 = (x^2-4x+4)-3 = (x-2)^2-3, és ezt már lehet ábrázolni (x^2 függvény eltolása jobbra 2-vel, lefelé 3-mal)
2021. jan. 12. 23:28