Blankaaaxd kérdése:

Segítettek a Teljes négyzetté alakításban? (2x+1)=25 (1-x)^2 (másodikon)+25=16 Nagyon megköszönném

2020. dec. 2. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha sikerül kiírni normálisan a kérdést, esetleg.
2020. dec. 2. 11:01
 2/3 A kérdező kommentje:

Leírom mégegyszer

(2x+1)=25

(1-x)^2+25=16

2020. dec. 2. 11:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezekben semmi teljes négyzetté alakítás nincs. Az első konkrétan egy lineáris függvény.


A másodiknál kivonsz 25-öt;


(1-x)^2=-9, valós szám négyzete nem lehet negatív, így nincs megoldás.

2020. dec. 2. 11:32