Egy mértani sorozat kvóciense -2, és az első 6 tagjának az összege -105. Számítsd ki a tizedik tagot!2020. nov. 28. 20:52
1/2 anonim válasza:
-105=a*[(-2)^6 -1]/[-2-1] beszorzol -3-mal
315=a*[(-2)^6 -1] osztasz 63-mal
5=a ez az első tag
a10=a*q^9=5*(-2)^9=5*(-512)=-2560
2/2 anonim válasza:
Kiegészítem: az első a mértani sorozat összegképletét használta, ami a*(q^n-1)/(q-1). Szorozni nem kell, 63/3 azért nem a világ legbonyolultabb osztása...