Festéktüsszentőhapci kérdése:

Nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni ebben a feladatban jegyet kapok rá és fogalmam sincs?

Egy mértani sorozat kvóciense -2, és az első 6 tagjának az összege -105. Számítsd ki a tizedik tagot!

2020. nov. 28. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

-105=a*[(-2)^6 -1]/[-2-1] beszorzol -3-mal

315=a*[(-2)^6 -1] osztasz 63-mal

5=a ez az első tag

a10=a*q^9=5*(-2)^9=5*(-512)=-2560

2020. nov. 28. 21:07
 2/2 anonim ***** válasza:
Kiegészítem: az első a mértani sorozat összegképletét használta, ami a*(q^n-1)/(q-1). Szorozni nem kell, 63/3 azért nem a világ legbonyolultabb osztása...
2020. nov. 29. 08:34