Döntsük el a következő kétismeretlenes másodfokú egyenletről, hogy kör egyenletei-e! Ha igen akkor, Határozd meg a kör középpontját és sugarát: x^2+y^2-4x-8y=0?


Megpróbáltam megcsinálni a feladatot, de azt hiszem, hogy nem jó, és nem értem hogy mit ronthattam el. Ez lett az eredményem: (x-2)^2+(y-2,828)^2=0


Valaki meg tudná nekem ezt a feladatot oldani?


Előre is köszönöm szépen!



2021. jan. 7. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:

x^2 + y^2 - 4x - 8y akkor lesz 0, ha mindkét oldalból elveszünk 20-at.

(x-2)^2 = x^2 + 4 - 4x

(y-4)^2 = y^2 + 16 - 8y

x^2 + y^2 - 4x - 8y + 4 + 16 = 20

(x-2)^2 + (y-4)^2 = 20

Ez a kör egyenlete.


A kör középpontja (2;4)

A kör sugara gyök20 = 2*gyök5

2021. jan. 7. 10:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. jan. 7. 11:12