Megpróbáltam megcsinálni a feladatot, de azt hiszem, hogy nem jó, és nem értem hogy mit ronthattam el. Ez lett az eredményem: (x-2)^2+(y-2,828)^2=0
Valaki meg tudná nekem ezt a feladatot oldani?
Előre is köszönöm szépen!
2021. jan. 7. 10:34
1/2 anonim válasza:
x^2 + y^2 - 4x - 8y akkor lesz 0, ha mindkét oldalból elveszünk 20-at.
(x-2)^2 = x^2 + 4 - 4x
(y-4)^2 = y^2 + 16 - 8y
x^2 + y^2 - 4x - 8y + 4 + 16 = 20
(x-2)^2 + (y-4)^2 = 20
Ez a kör egyenlete.
A kör középpontja (2;4)
A kör sugara gyök20 = 2*gyök5
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. jan. 7. 11:12