a,

I. 2x-6y=6

II. 5x+3y=42

b,

I.4x+2y=4

II. -6x+3y=33


Valaki tudna segíteni a fenti feladványokban?



2020. nov. 27. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a) Megszorzod 2-vel a második egyenletet, aztán összeadod a kettőt. Íg kiszámítható x. Utána ezt felhasználva bármelyik engyenletben, az y is meglesz.

b) Az I. egyenletből kifejezed y-t, ezt felhasználod a II. egyenletben, így meglesz x. Ezt felhasználva bármelyik egynletben, meglesz y.

2020. nov. 27. 18:59
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek egyenletrendszerek

a) A második egyenlet két oldalát szorzod 2-vel, és összeadod a két egyenletet, majd visszahelyettesítesz.

2x-6y=6

10x+6y=84

----------

12x=90

x=90/12=7,5

15-6y=6

6y=9

x=3/2=1,5

2020. nov. 27. 19:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2020. nov. 27. 20:08
 4/6 A kérdező kommentje:
Az első kijött, viszont a másodikra nem sikerül rájönnöm:( meg tudná valamelyikőtök azt is mutatni esetleg?
2020. nov. 27. 21:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

b)

I.4x+2y=4

II. -6x+3y=33


4x+2y=4

2y=4-4x

y=2-2x


-6x+3*(2-2x)=33

-6x+6-6x=33

-12x=27

-x=2,25

x=-2,25


y=2-2*(-2,25)

y=2+4,5

y=6,5


(Ell.: 4x+2y=4

4*(-2,25)+2*(6,5)

-9+13=4

4=4)

2020. nov. 27. 22:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. nov. 28. 20:51