a,
I. 2x-6y=6
II. 5x+3y=42
b,
I.4x+2y=4
II. -6x+3y=33
Valaki tudna segíteni a fenti feladványokban?
2020. nov. 27. 18:54
1/6 anonim válasza:
a) Megszorzod 2-vel a második egyenletet, aztán összeadod a kettőt. Íg kiszámítható x. Utána ezt felhasználva bármelyik engyenletben, az y is meglesz.
b) Az I. egyenletből kifejezed y-t, ezt felhasználod a II. egyenletben, így meglesz x. Ezt felhasználva bármelyik egynletben, meglesz y.
2/6 anonim válasza:
Szerintem ezek egyenletrendszerek
a) A második egyenlet két oldalát szorzod 2-vel, és összeadod a két egyenletet, majd visszahelyettesítesz.
2x-6y=6
10x+6y=84
----------
12x=90
x=90/12=7,5
15-6y=6
6y=9
x=3/2=1,5
3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2020. nov. 27. 20:08
4/6 A kérdező kommentje:
Az első kijött, viszont a másodikra nem sikerül rájönnöm:( meg tudná valamelyikőtök azt is mutatni esetleg?
2020. nov. 27. 21:16
5/6 anonim válasza:
b)
I.4x+2y=4
II. -6x+3y=33
4x+2y=4
2y=4-4x
y=2-2x
-6x+3*(2-2x)=33
-6x+6-6x=33
-12x=27
-x=2,25
x=-2,25
y=2-2*(-2,25)
y=2+4,5
y=6,5
(Ell.: 4x+2y=4
4*(-2,25)+2*(6,5)
-9+13=4
4=4)
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. nov. 28. 20:51