5+5/5=? 6nak kéne kijőni de nekem 2 jön ki

3+9*2=? 21nek kéne kijőni de nekem 26 jön ki

Mit rontokel?



2021. jan. 5. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg a műveletek sorrendjét!

5+5/5=5+1=6

3+9*2=3+18=21

2021. jan. 5. 18:35
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Húha.... Hanyadikos vagy?
2021. jan. 5. 18:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Muveleti sorrend.

A szorzás, osztas elsodleges, azzal kezd, mintha zarojelben lenne.

2021. jan. 5. 18:41
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. általános iskola harmadikos matek, nem????


Na most vagy illegálisan van itt a kérdező, vagy pedig 16éves és harmadikos... :)))

2021. jan. 5. 18:46
 5/15 A kérdező kommentje:
Mi az hogy a szorzassal kezdjem? 3+9 Az 12 és *2 az 24. Akkor miaz istenért 21?
2021. jan. 5. 19:30
 6/15 A kérdező kommentje:
Vezesse mán le valaki mert nemtudom mit rontokel
2021. jan. 5. 19:33
 7/15 anonim ***** válasza:

Bakker, a legelső válaszoló már levezette!!!


Funkcionális analfabéta vagy?

2021. jan. 5. 19:37
 8/15 A kérdező kommentje:
De azt nem értem
2021. jan. 5. 19:44
 9/15 anonim ***** válasza:

Reménytelen vagy!


Mit nem értesz azon, hogy először a z osztást/ szorzást kell elvégezni!??


5/5=1


Tehát 5+1=6


9×2=18


Tehát 3+18=21



Még most sem érted?

2021. jan. 5. 20:26
 10/15 anonim ***** válasza:

Először is ezt jegyezd meg: a szorzás és az osztás magasabb rendű művelet, mint az összeadás és a kivonás. Ezért mindig a szorzást és az osztást kell először elvégezni és csak utána az összeadást vagy kivonást. Ezen nincs mit levezetni, ezt így kell megtanulni és megjegyezni. Azért rontottad el mind a kettőt, mert először az összeadást végezted el.


5+5/5 ennél először az 5/5 osztást kell elvégezni: 5/5=1 és csak ezután hozzáadni az 5-öt: 2+1=6

3+9·2 itt először a szorzást kell elvégezni: 9·2=18 és csak ezután hozzáadni a 3-at: 3+18=21


Az ne tévesszen meg, hogy például a másodiknál a 3 van előbb, utána a 9 és utána a 2, nem a felírás sorrendje számít, hanem a műveletek szintje. Ha így írnák fel: 9·2+3, akkor is a szorzást kell előbb elvégezni és csak utána az összeadást.

Ha ebből se érted, akkor tényleg reménytelen.

2021. jan. 5. 20:37
1 2