Tudnátok ebben a matek példákban segíteni?


[link]


Előre is köszi a segítséget:)



2021. jan. 5. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Tudnánk.


Nincs mit.

2021. jan. 5. 16:01
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1) x^2-9x+14=0

x1=7, x2=2

2021. jan. 5. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2) x^2-2x-14=1

x^2-2x-15=0

x1=5 x2=-3

2021. jan. 5. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:
A 3) nem látszik, mert valamilyen felirat van rajta.
2021. jan. 5. 16:04
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak nyomj rá a feliratra és el tünik
2021. jan. 5. 16:06
 6/7 A kérdező kommentje:
2021. jan. 5. 16:06
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

3) 2^(5x+1)=2^(7x-5)

Az exponenciális függvény kölcsönösen egyértelműsége miatt,

5x+1=7x-5

2x=6

x=3

2021. jan. 5. 16:13