Határozza meg a z paraméter értékét, ha tudja hogy P(-5;y;z) pont az alábbi egyenesen fekszik:
(6-x)/3 = y/4 = (-3+z)/3
Adott az x+y+z=a egyenletű sík és az
x= 1+3t
y=2-5t
z=-1+1t
egyenletrendszerű egyenes.Határozza meg az a paraméter értékét,ha tudjuk hogy a P(p;7;q) pont illeszkedik a síkra és az egyenesre is.
Letudná írni valaki hogy ezt a két azonos típusú feladatot hogyan kéne megoldani? Nagyon sokat segítene.
Annyi van meg hogy az egyik paramétermentesen van meg a másik meg paramétermentesen és hogy ebből kitudjuk fejezni a P0 pontot meg az irányvektort de nem nagyon megy hogyan kéne nekikezdeni.
2020. dec. 30. 19:22
1/3 anonim válasza:
1)
(6+5)/3=y/4 => y=44/3
11/3=(-3+z)/3 => z=14
2/3 anonim válasza:
2)
p+7+q=a
p=1+3t
7=2-5t => t=-1
q=-1+t
-----------
p=-2
q=-2
-2+7-2=a
a=3
q=-2
3/3 A kérdező kommentje:
ja hogy ez csak ennyi :D köszönöm szépen
2020. dec. 30. 19:36