Paramétermentes egyenletrendszer feladat?


Határozza meg a z paraméter értékét, ha tudja hogy P(-5;y;z) pont az alábbi egyenesen fekszik:

(6-x)/3 = y/4 = (-3+z)/3


Adott az x+y+z=a egyenletű sík és az

x= 1+3t

y=2-5t

z=-1+1t


egyenletrendszerű egyenes.Határozza meg az a paraméter értékét,ha tudjuk hogy a P(p;7;q) pont illeszkedik a síkra és az egyenesre is.

Letudná írni valaki hogy ezt a két azonos típusú feladatot hogyan kéne megoldani? Nagyon sokat segítene.

Annyi van meg hogy az egyik paramétermentesen van meg a másik meg paramétermentesen és hogy ebből kitudjuk fejezni a P0 pontot meg az irányvektort de nem nagyon megy hogyan kéne nekikezdeni.



2020. dec. 30. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1)

(6+5)/3=y/4 => y=44/3

11/3=(-3+z)/3 => z=14

2020. dec. 30. 19:26
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2)

p+7+q=a

p=1+3t

7=2-5t => t=-1

q=-1+t

-----------

p=-2

q=-2

-2+7-2=a

a=3

q=-2

2020. dec. 30. 19:31
 3/3 A kérdező kommentje:
ja hogy ez csak ennyi :D köszönöm szépen
2020. dec. 30. 19:36