Két szám összege 12, szorzata 27. Melyik ez a két szám? Igazából ez egyértelmű, hogy a 3 és a 9, de ezt hogy kapjuk meg az adott információkból egyenletrendszerben?


2020. dec. 8. 11:56
 1/2 Baluba ***** válasza:

x+y=12

xy=27

Az első egyenletet átrendezve: x=12-y

Ezt bírjuk a másodikba: (12-y)y=27

Kanonikus alakra hozzuk: y^2-12y+27=0

Megoldóképlet alapján a gyökök: y1=3, y2=9

Ebből x1=9 és x2=3.

Vagyis mindkét esetben a 3 és a 9 a két szám.

2020. dec. 8. 12:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! <3
2020. dec. 13. 23:37