2400 forintért már majdnem meg is vettek egy zsák krumplit, amikor meglátták, hogy a szomszédos pultnál 20 forinttal olcsóbb a krumpli kilója. Így aztán ott vásárolták meg 2400 forintért a télire valót; 4 kg-mal többet, mintha a drágább krumplit vették volna meg. Hány kg krumplit vásároltak?2020. dec. 11. 10:36
1/2 anonim válasza:
Írjuk fel az adatokat:
1.árus: x kg, 2400Ft, (2400/x) Ft/kg
2.árus: x+4 kg, 2400Ft, 2400/(x+4) Ft/kg
És tudjuk hogy a 2.-nál 20 Forinttal olcsóbb kilója, tehát:
2400/x = 2400/(x+4)+20
Innen remélhetőleg menni fog. :)
2/2 anonymousreview60 válasza:
Kétismeretlenes egyenletrendszer.
Összeg [Ft] = Ár [Ft/kg] · mennyiség [kg]
2400 = y·x
2400 = (y-20)·(x+4)