Matek házi, szöveges feladat: Télire krumplit vásárol egy család. Valaki segítene?

2400 forintért már majdnem meg is vettek egy zsák krumplit, amikor meglátták, hogy a szomszédos pultnál 20 forinttal olcsóbb a krumpli kilója. Így aztán ott vásárolták meg 2400 forintért a télire valót; 4 kg-mal többet, mintha a drágább krumplit vették volna meg. Hány kg krumplit vásároltak?

2020. dec. 11. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Írjuk fel az adatokat:

1.árus: x kg, 2400Ft, (2400/x) Ft/kg

2.árus: x+4 kg, 2400Ft, 2400/(x+4) Ft/kg


És tudjuk hogy a 2.-nál 20 Forinttal olcsóbb kilója, tehát:

2400/x = 2400/(x+4)+20

Innen remélhetőleg menni fog. :)

2020. dec. 11. 10:47
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:

Kétismeretlenes egyenletrendszer.

Összeg [Ft] = Ár [Ft/kg] · mennyiség [kg]

2400 = y·x

2400 = (y-20)·(x+4)

2020. dec. 11. 10:49