a, mennyi a valoszinusege egy veletlen kivalasztott internetes kapcsolattal rendelkezo szemely vasarol az interneten, vagy szoftvert tolt le? (megengedve, h mind2 szolgaltatast igenybe veszi)


b, harom veletlenszeruen kivalasztott itnternet kapcsolattal rendelkezo szemely kozul egyik sem vasarol az interneten (a kivalasztas visszateveses modszerrel vegzik el)



2020. jan. 3. 11:35
 1/1 anonim ***** válasza:

a) szitaformula

[link]

Pa = 0,17 + 0,33 - 0,14 = 0,36


b) Pb = (1-0,17)^3 = 0,83^3 = 0,57

2020. jan. 3. 11:51