Milyen címszó alatt találok neten ilyen feladat megoldásokat? Minek hívják ezeket pontosan és hogy kell megoldani egy ilyet?


Ezt kellene megoldani:


6c-2a



a+6bc


Amennyiben az a=4

b=-1,2

c=5 hatod


Elméletileg az algebrát tanuljuk, néztem Mateksofton, de egyik címszó sem illik rá.Mi a fene ez? Összevonás? Hatványozás? Számok normál alakja, stb??

Pontosan ilyen jellegű feladatokat sehol sem találok. Hogy kell egy ilyennek egyáltalán neki kezdeni?


2020. dec. 9. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ez egyszerű behelyettesítés, nincs rá matek szakszó. Ha egyenlet megoldás után csinálod, akkor ellenőrzés.


Pl.

6c-2a mennyi, ha c=5/6 és a=4

Tehát a c helyére beírod az 5/6-ot,az a helyére a 4-et.

6*(5/6)-2*4

5-8

-3

2020. dec. 9. 13:57
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ó szent Isten! Ez borzalmas...
2020. dec. 9. 14:13
 3/9 A kérdező kommentje:
De amúgy miből láttad, hogy ez szorzás lesz?
2020. dec. 9. 14:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Oda van írva. 6bc annyit tesz, hogy ezt a három adatot össze kell szorozni.
2020. dec. 9. 14:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom most kezded tanulni az algebrát. Az elején kell megérteni és akkor nem lesz gond.


A betű az mindig valami ismeretlen dolog, az előtte lévő szám pedig az együttható, tehát annyi van az ismeretlenből.


A mindennapi életben is használjuk, de észre sem vesszük, hogy az is algebra.

Pl veszel 2 doboz tojást, attól tudod, hogy 20 darab tojás.

Tehát 2d(oboz) d=10 db tojás. Ugyanezt számolod ki.

2020. dec. 9. 14:24
 6/9 A kérdező kommentje:
őőőhmm. igen, kezdem sejteni. Köszönöm szépen :)
2020. dec. 9. 14:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"miből láttad, hogy ez szorzás lesz?"

Ha nem látsz műveleti jelet, akkor az szorzás lesz, azt gyakran el szokták hagyni, ha nem okoz félreértést.

2a = 2 * a

6bc = 6 * b * c

2020. dec. 9. 14:59
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja, hát nálam az okoz félreértést, ha nincs ott a szükséges műveleti jel.

Ugyhogy az utolso feladatot ezek szerint elcesztem, mert az ab-t én összeadtam és nem szoroztam.

Hú kegyetlenül felidegel az egész...

2020. dec. 9. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez egy szokás a matekban, ha nincs a szám és a betű között műveleti jel, és közvetlenül egymás után állnak, akkor szorzásként értelmezendő a köztük lévő reláció. Ez ilyen alap dolog, nagyon jegyezd meg, mert végig fog kisérni, ameddig csak tanulni fogod a matekot.
2020. dec. 9. 15:17