SOS matek házi! Tudna segíteni valaki?


Egy kocka A csúcsból kiinduló élei AB, AC és AD. Az AB él hosszát (és a vele párhuzamos éleket) 10%-kal növeljük; az AC irányú élek hosszát 20%-kal növeljük; végül az AD irányú élek hosszát 30%-kal csökkentjük. Így egy téglatestet kapunk. Hogyan (hány százalékkal) változott a kocka

a)élei hosszának összege

b)felszíne

c)testátlója

d)térfogata?



2020. dec. 8. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha az eredeti kocka éle a, akkor a változtatás után lesz

4 db 1,1*a

4 db 1,2*a

4 db 1,3*a

Innen már megy.

2020. dec. 8. 15:37
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Eddig most értem, de nem tudom hogy a továbbiakban mi a teendő. Nem tudnál nekem abban is segíteni?
2020. dec. 8. 15:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem szeretsz gondolkodni?

a)Összeg: 14,4*a=1,2*(12a) => 20%-kal nő.

b)2*1,32+1,56+1,43)*a^2=8,62*a^2=1,437*(6*a^2) => 43,7%-kal nő.

c)sqrt(4,34)*a=2,0833*a=1,20*(a*sqrt(3)) => 20%-kal nő.

d)1,716*a^3 => 71,6%-kal nő.

2020. dec. 8. 16:03
 4/12 anonim válasza:
Én sem értem ezt a feladatot. Részletesebben le tudnád vezetni? Előre is köszönöm, nagyon sokat segítenél
2020. dec. 8. 16:16
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is nagyon szépen köszönöm a segítséged! Nem gondolkodni nem szeretek, hanem egyszerűen nem veszünk ilyen feladatokat órán, és nem tudom hogy kell megoldani.
2020. dec. 8. 16:25
 6/12 anonim ***** válasza:
HÁnyadikos vagy, kérdező?
2020. dec. 8. 18:43
 7/12 anonim válasza:
*hanyadikos (helyesírás!)
2020. dec. 8. 18:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Tőgyszakértés! :-D
2020. dec. 8. 18:48
 9/12 anonim ***** válasza:
2020. dec. 8. 18:48
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]


"A helyes írásmód: Hányadikos vagy?"

2020. dec. 8. 18:50
1 2