Egy kocka A csúcsból kiinduló élei AB, AC és AD. Az AB él hosszát (és a vele párhuzamos éleket) 10%-kal növeljük; az AC irányú élek hosszát 20%-kal növeljük; végül az AD irányú élek hosszát 30%-kal csökkentjük. Így egy téglatestet kapunk. Hogyan (hány százalékkal) változott a kocka
a)élei hosszának összege
b)felszíne
c)testátlója
d)térfogata?
2020. dec. 8. 15:08
1/12 anonim válasza:
Ha az eredeti kocka éle a, akkor a változtatás után lesz
4 db 1,1*a
4 db 1,2*a
4 db 1,3*a
Innen már megy.
2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Eddig most értem, de nem tudom hogy a továbbiakban mi a teendő. Nem tudnál nekem abban is segíteni?
2020. dec. 8. 15:46
3/12 anonim válasza:
Nem szeretsz gondolkodni?
a)Összeg: 14,4*a=1,2*(12a) => 20%-kal nő.
b)2*1,32+1,56+1,43)*a^2=8,62*a^2=1,437*(6*a^2) => 43,7%-kal nő.
c)sqrt(4,34)*a=2,0833*a=1,20*(a*sqrt(3)) => 20%-kal nő.
d)1,716*a^3 => 71,6%-kal nő.
4/12 anonim válasza:
Én sem értem ezt a feladatot. Részletesebben le tudnád vezetni? Előre is köszönöm, nagyon sokat segítenél
5/12 A kérdező kommentje:
Én is nagyon szépen köszönöm a segítséged! Nem gondolkodni nem szeretek, hanem egyszerűen nem veszünk ilyen feladatokat órán, és nem tudom hogy kell megoldani.
2020. dec. 8. 16:25
9/12 anonim válasza:
10/12 anonim válasza: