Az van leírva, hogy 64 a kettő hatodikon. És ez egyenlő azzal, hogy 6. gyök 64 (zárójelben), és ez a 2.-on. És ez egyenlő azzal, hogy 2 a másodikon, aztán egyenlő 4.
És sehogy nem bírok az eddig tanultak alapján rájönni, hogy hogy lett 2 a másodikon a 6. gyök 64-ből a másodikon. Elírtam valamit, vagy én vagyok hülye?
2020. dec. 6. 23:15
1/1 anonim válasza:
64 = 2^6 = 4^3. Remélem eddig oké.
Szóval: 64^(2/6) = 6.gyök[64^2] = 6.gyök[(4^3)^2] = 6.gyök[4^6] = 4.